Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet MUŞ Bölge Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

28 Haziran 2021

Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş Mersin temasları kapsamında, Valiliğin ardından Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Bölge Müdürümüz Sn. Ceylan ER, Mersin Vali Yardımcımız Sn. İbrahim KÜÇÜK ve Gümrük personelimiz tarafından karşılanan Sn Bakanımıza Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda faaliyet alanlarımız, ticaret hacmimiz ve diğer hizmetler hakkında bilgi verildi. Bölge Müdürlüğümüzdeki incelemelerin ardından Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğümüze geçen Ticaret Bakanımız burada basın toplantısı düzenledi. Gümrük Muhafaza ekiplerimizce bir hafta ara ile gerçekleştirilen ve 1 ton 763 kilogram kokain ele geçirilen 2 başarılı operasyon hakkında basına bilgi verdi. Neredeyse Türkiye'de bir yılda ele geçirilen kokaine denk miktarda kokainin, son 1 hafta içerisinde Mersin'de ele geçirildiğini vurgulayan Ticaret Bakanımız, bu başarılı operasyonlarda emeği geçen tüm Gümrük Muhafaza Ekiplerini tebrik etti.
Ziyaret ve basın açıklamasında Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet Muş'a, Mersin Valimiz Sn. Ali İhsan Su, Mersin milletvekilleri Sn. Hacı Özkan, Sn. Ali Cumhur Taşkın, Sn. Zeynep Gül Yılmaz, Sn. Baki Şimşek, Gümrükler Genel Müdürü Sn. Mustafa Gümüş, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Sn. Murat Yaman ve Bölge Müdürümüz Sn. Ceylan Er eşlik etti.
Düzenlenen öğle yemeğinde personelimizle bir araya gelen sayın bakanımız Mehmet MUŞ’ un Bölge Müdürlüğümüzdeki ziyareti son buldu.