ORTA AKDENİZ GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN İHRACATÇILARA PLAKET

    Dünya  Gümrük Günü kutlamaları kapsamında  Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret  Bölge Müdürlüğü tarafından, en fazla  ihracat yapan  Mersin  merkezli  ilk üç  firmaya plaket verildi.
    Dünya Gümrük Günü etkinlikleri  kapsamında AKİB Hizmet  Binası'nda gerçekleştirilen  plaket töreninde  konuşan Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret EROL, dış ticaret erbabının rahat bir ortamda, kolay ve güvenli  işlem yapabilmesi için her türlü tedbirleri aldıklarını  belirterek, özellikle 2018 yılında göstermiş oldukları performanstan dolayı ihracatçıları kutladı.
    Bölgemizin daha yüksek ihracat rakamlarına ulaşabilmesi için, ihracatçılarla gümrük yetkililerinin daima uyum içerisinde  ve özveri ile  çalışması  gerektiğinin önemini vurgulayan AKİB Genel Sekreter V. Ümit SARI ise, ihracatın her aşamasında ortaya çıkan engelleri beraberce aşmanın  yollarını gösteren ve bütün  firmalara her türlü desteği veren Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.
    Konuşmaların ardından, en fazla ihracat yapan ilk firma olan Çimsa Çimento San. Tic. A.Ş., Başhan Tarımsal  Ürn. Paz. San. Dış. Tic. A.Ş. ile Menas Mersin Zirai Ürünler  İşl. İhr. San. Tic. A.Ş.'ye plaketleri  Bölge Müdürü Fikret EROL tarafından verildi.